Отборът на Ливърпул стартира с победа в първенството на Висшата английска футболна лига. В мач от първия кръг възпитаниците на Рафа Бенитес надделяха над Астън Вила с 2:1 като гости.

Стивън Джерард донесе трите точки на Ливърпул с гол в 87-ата минута. Джерард изпрати топката в горния десен ъгъл с изстрел от 25 метра. Трябва да се отбележи, че английският национал бе фаулиран от Стилиян Петров.

Бившият капитан на българския национален тим игра цял мач за домакините. Минута преди края той получи жълт картон за оспорване на съдийско решение.

Гостите откриха резултата в 32-ата минута, когато защитникът Мартин Лаурсен засече в собствената си мрежа подаване на Дирк Кайт.

Все пак домакините успяха да изравнят пет минути преди края чрез Гарет Бари от дузпа. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за игра с ръка на Джейми Карагър.

За да се стигне до нарушението на Петров срещу Джерард. Потърпевшият се нае с изпълнението и с невероятен изстрел не остави никакви шансове на вратаря Стюърт Тейлър.