Борусия Дормунд записа една от най-престижните си победи в последните години, надигравайки с 2:1 състава на Реал Мадрид в трети двубой от тазгодишната си авантюра в Шампионската лига.

Роберт Левандовски и Марсел Шмелцер бяха точни за домакините, а голът на Кристиано Роналдо се оказа недостатъчен на Реал на "Вестфаленщадион".

Борусия Дортмунд пък продължи черната серия на Реал Мадрид в Германия - в последните си 24 мача "белия балет" има една единствена победа.

Домакините започнаха двубоя много активно и успяваха да натикат Реал Мадрид в собственото им наказателно поле, а Икер Касияс на два пъти спаси отбора си след изстрели на Себастиан Кел.

Капитанът на „белия балет” обаче остана безпомощен в 36 минута, когато Роберт Левандовски се възползва от ужасяваща грешка на Пепе, нахлу в наказателното поле и с мощен изстрел откри за Борусия.

Радостта на немския шампион бе кратка, тъй като само две минути по-късно Месут Йозил пусна пас през почти целия терен към Роналдо, а португалският голмайстор демонстрира огромната си класа, надбяга отбраната на домакините и прати топката в мрежата за 1:1.

Футболистите на Юрген не се отказаха да гонят успеха и продължиха в много високо темпо и след почивката. Гьотце и Марко Ройс не успяха да вкарат втори гол за тима си, но това стори Марсел Шмелцер в в 64-ата минута – 2:1 след плътен изстрел в ъгъла на Касияс, минал и през краката на Левандовски.

До края на двубоя гостите от Мадрид опитаха отново да стигнат до равенството, но нямаха възможност да се хвърлят в безрасъдни атаки, тъй като Борусия продължаваше да изглежда изключително агресивна в предни позиции и благодарение на това извоюва заслужен успех над испанския шампион.

Благодарение на тази победа, Борусия Дортмунд излезе на върха класирането на група "D" със 7 точки, докато фаворитът Реал остана с една точка по-малко. Аякс пък изпревари Манчестър Сити и е трети с три точки, докато "гражданите" имат само един пункт и са на път за втора поредна година да напуснат рано Шампионската лига.

Борусия Дортмунд - Реал Мадрид  2:1

1:0 - Роберт Левандовски (36')

1:1 - Кристияно Роналдо (38')

2:1 - Марсел Шмелцер (64')

Борусия Дортмунд: Вайденфелер, Суботич, Хумелс, Шмелцер, Пишчек, Кел, Бендер (Гюндоган - 67'), Гроскройц, Гьотце (Шибер - 87'), Ройс (Перишич - 91'), Левандовски

Реал: Касияс, Варан, Пепе, Рамос, Есиен, Алонсо, Кедира (Модрич - 20'), Ди Мария, Йозил, Роналдо, Бензема (Игуаин - 73')