Реал (Мадрид) постигна повече от убедителна победа, надигравайки госта си Бетис с категоричното 5:0, в среща между двата тима от програмата на 2-ия кръг от испанското футболно първенство.

За победителите на "Бернабеу" точни бяха Бензема, Бейл и Хамес Родригес, като последните се разписаха по два пъти.

В първия кръг "белия балет" изненадващо завърши 0:0 като гост на новака Спортинг в Хихон. Тази вечер "галактикос" зарадваха публиката с победа и много голове.

В игра, по възможно най-добрия начин, се завърна Родригес, който пропусна двубоя в Хихон. Атаката на Реал включваше Кристиано Роналдо, Карим Бензема и Гарет Бейл.

Ето и всички избраници на Бенитес, които стартираха днес: Навас, Марсело, Рамос, Варан, Данило, Модрич, Кроос, Хамес, Бейл, Роналдо, Бензема.

Началото бе вихрено, като още преди да е изтекла втората игрова минута, Бейл откри сметката на "кралете", а Бенитес направи смела крачка към кадъра на основните камери, поставени на терена, показвайки как умело внася важни данни в знаменития си тефтер.

Рафа открехна нова страница и отново щракна писалката в 39-ата минута, когато Хамес ознаменува завръщането си в игра с попадение за 2:0.

Сценарият се повтори и след почивката, като до края на втората минута след подновяването на играта резултатът вече бе набъбнал на 3:0, с първия и единствен гол на Бензема в срещата.

4:0 направи Родригес, разписал се за втори път в съперниковата мрежа след точно 50 минути игра, а крайното 5:0 оформи Бейл, също пратил кълбото зад голлинията за пореден път.

Гостите имаха своя шанс за реализиране на попадение, но Кастро пропусна да се разпише от бялата точка.

Така Реал е вече с 4 точки в актива си, докато Бетис разполага само с една.