България може да играе оставащите си домакинства от евроквалификациите при закрити врати. Това е тежкото наказание, което шефът на БФС Борислав Михайлов пророкува след екшъна срещу Хърватия. Нашите паднаха 0:1, а мачът беше прекъснат за няколко минути в средата на първото полувреме заради изстъпления по трибуните, пише "Стандарт".

Всичко започна от "традиционния" вече бой между фенове на Левски и Берое в сектор "Б". Полицията бързо се справи с положението. Моментално обаче фенове от сектор "Г" тръгнаха да хвърлят бомби, факли и димки по хърватите. Те им отвърнаха със същото.

Ивелин Попов, Николай Бодуров и Георги Миланов се опитаха да говорят с нашите, но те не ги послушаха. Няколко хървати опитаха същото със своите, но без успех. Накрая гостите започнаха да чупят седалки. В крайна сметка страстите се уталожиха. Наред с това имаше и расистки скандирания "цигани", "турци". Те със сигурност са описани от турския делегат Метин Казанчоглу.

При нас това е рецидив. През март миналата година вече изиграхме един мач без публика - срещу Малта (6:0). Отнесохме го заради обиди към цветнокожия футболист Патрик Мтилига в световната квалификация с Дания (1:1) през октомври 2012 г. Освен това трябваше да платим глоба от 35 000 швейцарски франка.

Наскоро УЕФА демонстрира как действа в подобни ситуации. Руският ЦСКА М бе наказан без публика заради изстъпления на "армейските" фенове при загубата 1:5 от Рома в Шампионската лига. ЦСКА пострада и за расизъм, който при тях също е рецидив.