Отборът на Интер демонстрира видим прогрес в своите изяви. Момчетата на Роберто Манчини постигнаха престижен успех при домакинството си на Рома, побеждавайки „вълците" с 2:1. Дербито на „Джузепе Меаца" предложи динамичен футбол изпъстрен с много красиви отигравания, но и сериозно напрежение.

В герой за „нерадзурите"се превърна Мауро Икарди, който донесе трите точки с гол две минути преди края.Преди това Ернанес бе извел интеристите напред, а Раджа Наинголан бе изравнил с красиво попадение.

Поредният неуспех на Рома вече застрашава сериозно мястото на „вълците" в Шампионската лига. Тоти и компания заемат третото място, но преследвачите им от Наполи са на пет точки разстояние и мач по-малко.

Интер пък изпревари градския съперник Милан и вече се намира на седмата позиция. Грандът до последно ще се бори и за европейска виза,която към днешна дата е на четири пункта разстояние.

Ентусиазирани от добрия си мач срещу Милан, играчите на Роберто Манчини започнаха срещата с високо самочувствие. 120 секунди след началото на дербито, Марсело Брозович пробва изстрел от далечно разстояние, който обаче мина високо над горната греда на Де Сантис.

Отговорът на Рома бе идентичен. Даниеле Де Роси обаче бе далеч по-акуратен и след тежък негов шут,накара Ханданович да спасява акробатично.

Така се стигна до 15-ата минута, когато Интер заслужено поведе в резултата. Ернанес пое топката да дъгата. Направи няколко залъгващи движения, след което я прати неспасяемо в долния ъгъл на вражеската врата.

Гостите опитаха моментално да върнат попадението, ала късметът не бе на тяхна страна. Виктор Ибарбо се възползва от грешка в отбраната на Интер и моментално шутира, но в горната греда.

До края на полувремето човек от щаба на Роберто Манчини бе изгонен, тъй като доста гневно репликира отсъждане на главния арбитър Даниеле Орсато.

Рома заигра доста офанзивно след почивката, което отвори сериозни пространства за техните съперници. Това доведе до две отлични положения пред Паласио и Мауро Икарди, които традиционно бяха пропуснати от аржентинския тандем.

Резултатът беше изравнен малко настъпването на час игра. Миралем Пянич пусна изключителен пас към Раджа Наинголан,който от границата на наказателното поле отправи мощен диагонален удар, който матира безгрешния до този момент Самир Ханданович.

Оттук насетне, двубоят на „Джузепе Меаца" стана много динамичен, двата тима се впуснаха в търсене на трите точки, което поднесе много интересни минути за тифозите.

В 84-ата минута Мауро Икарди демонстрира пословичната си лакомия. Аржентинецът можеше да подаде на непокрития Джердан Шакири,което значеше почти сигурен гол. Не така обаче мислеше нападателят, който реши да се нагърби сам и стреля над горната греда.

Псувните по негов адрес бързо бяха забравени в 88-ата минута, когато Мауро отбеляза и победния гол в мача.

Влезлият като резерва Лукас Подолски намери позициониралия се в наказателното поле Икарди. Латиното се обърна и шутира въпреки натиска на Манолас, ударът бе плътен и много точен, което не остави никакви шансове на опитния Де Сантис.

До края Рома опита всичко, за да се добере до равенство, но хаотичният натиск на „вълците" не доведе до така жадуваното попадение.

В следващия междинен кръг Интер има трудна визита на Удинезе,докато Рома  гостува на Сасуоло.

Inter 2-1 AS Roma All Goals and Full Highlights... by rimidimichannel

ИНТЕР-РОМА 2:1

1:0 Ернанес (15'), 1:1 Наинголан (63'), 2:1 Икарди (88')

СЪДИЯ: Даниеле Орсато

СТАДИОН: „Джузепе Меаца"

ИНТЕР: Ханданович, Д'Амброзио, Ранокия, Видич, Жезус, Брозович, Гуарин, Гнокури, Ернанес, Паласио, Икарди (резерви: Карисо, Ковачич, Подолски, Оби, Сантон, Фелипе, Пушкаш, Нагатомо, Шакири, Димарко, Палаци,Бонацоли)

РОМА: Де Сантис, Флорензи, Манолас, Холебас, Янга-Мбива, Пянич, Наинголан, Де Роси,Тоти, Ибарбо,Жервиньо (резерви: Скорупски, Коул, Итурбе, Ляич, Кейта, Паредес, Споли, Торосидис, Балзарети, Юкан, Верде, Думбия)