Отборът на Байерн (Мюнхен) не си даде много зор, но все пак е на четвъртфинал в турнира за Купата на Германия. Момчетата на Пеп Гуардиола надиграха с 2:0 втородивизионния Айнтрахт (Брауншвайг), пестейки сили за далеч по-тежките мачове,които им предстоят през идните седмици. Точни за успеха на домакините бяха Давид Алаба и Марио Гьотце.

Любопитен факт бе, че вратарят на Айнтрахт-Рафал Гикиевич е брат на новото попълнение на Левски-Лукаш Гикиевич.

Байерн се добра до първо попадение едва в края на първата част. Давид Алаба за пореден път демонстрира уникалната си успеваемост от преки свободни удари, бележейки повече от магнетично попадение.

Всичко интересно на „Алианц Арена" приключи в 57-ата минута, когато Марио Гьотце отблизо не остави шансове на Гикиевич след отлична баварска атака.

Друг елитен тим също продължава борбата си за националното отличие. Борусия (Мьонхенгладбах) спечели гостуването си на Офенбах с 2:0 след попадения на Херман и Макс Крузе.

БАЙЕРН (МЮНХЕН)-АЙНТРАХТ (БРАУНШВАЙГ) 2:0

1:0 Алаба (45'), 2:0 Гьотце (57')

СТАДИОН: „Алианц Арена"

СЪДИЯ: Йохен Дреес

БАЙЕРН: Нойер, Рафиня, Боатенг, Данте, Алаба, Швайнщайгер, Алонсо, Робен, Гьоце, Рибери, Левандовски (резерви: Рейна, Пизаро, Бернат, Роде, Мюлер, Бадщубер, Вайзер)

БРАУНШВАЙГ: Гикиевич, Зауер, Корейра, Декарли, Райхел, Хеденщад, Кесел. Омладич, Зук, Боланд, Рю Сюнг Ву (резерви: Петкович, Вранчич, Холшайд, Корте, Теуеркаруф, Келифи, Дюкер)