Отборът на Байерн (Мюнхен) записа малко очаквана загуба на своя "Алианц Арена".

Баварците отстъпиха пред състава на Майнц 05, като в голяма част от двубоя бяха надиграни от съперника си.

Гостите надделяха с 2:1, пред погледа на завърналия се на стадиона за първи път от над година и половина бивш управник на клуба Ули Хьонес.

Резултатът бе открит след 26 минути игра, когато Самперио даде преднина на Майнц и смълча огромната футболна арена.

Последваха неистови опити на баварците да се върнат в мача, но до почивката това не се случи.

20 минути след подновяването на играта Робен все пак върна Байерн в срещата, но с гола си 4 минути преди последния съдийски сигнал, Кордоба прати в нокаут именития съперник на скромния гостуващ тим, правейки Бундеслигата доста интересна.

Гостите се намират в подчертан възход, като имат записани 5 успеха в последните си 6 срещи.

За домакините лидерската позиция е нещо съвсем нормално години наред, като и този сезон не прави изключение.

Днес обаче те стъпиха накриво, допускайки едва второто си поражение през сезона.

Така разликата с втория Борусия (Дортмунд) бе намалена на 5 точки.