Христо Николов и Олимпия Любляна отстъпиха на руския Химки с резултат 85-88 във втория кръг от груповата фаза на Еврокъп, пише bgbasket.com. Руснаците водеха през повечето време, но в края словенците имаха шанс за успех.

Гларуса започна добре за домакините и вкара 5 от първите 7 точки в мача. Постепенно обаче гостите се посъвзеха, а в края на първото полувреме дръпнаха напред. Преди последната част разликата бе едва 4 точки, а такава стана и две минути преди края. В следващите 60 секунди обаче Олимпия не отбеляза и това се оказа решаващо.

Николов бе титуляр в двубоя и завърши с 9 точки и 4 борби за малко повече от 19 минути на терена.

MVP на Евролигата за миналия сезон - Тайрийс Райс, бе най-резултатен за победителите с 22 точки.