Българският национален отбор по футбол записа нова престижна победа. „Трикольорите" се наложиха като гост с 2:0 над силния тим на Япония. Нашите вкараха по един гол в двете полувремена.

Още в третата минута Станислав Манолев изпълни отлично свободен удар, вратарят на азиатците не се намеси добре и топката влетя в мрежата. Преди почивката Спас Делев и Йордан Минев също отправиха опасни удари, но до нови голове не се стигна.

През втората част японците, водени от треньора Алберто Дзакерони, упражниха натиск, но отбраната пред Владислав Стоянов се справи отлично. В 70-ата минута влезлият като резерва Христо Златински центрира остро от свободен удар, а капитанът на Япония Хасебе си отбеляза нелеп автогол.

В продължението на срещата бранителят на Интер (Милано) Юта Нагатомо върна едно попадение, но то бе правилно отменено заради засада.

В крайна сметка последният съдийски сигнал дойде при резултат 2:0, а нашият тим се поздрави с изключително престижна победа, макар и в приятелски двубой. На 4 юни на „трикольорите" предстои още една контрола - срещу Казахстан в град Алмати.

ЯПОНИЯ - БЪЛГАРИЯ 0:2

0:1 Манолев (3')

0:2 Хасебе (70'автогол)

ЯПОНИЯ: Кавашима, Комано, Коно, Курихара, Учида, Юшида, Ендо, Хасебе, Маеда, Инуи, Шинджи Кагава

БЪЛГАРИЯ: Владимир Стоянов, Станислав Манолев (78' Йордан Христов), Радослав Димитров, Иван Иванов, Йордан Минев, Илия Миланов (40' Александър Александров), Владимир Гаджев (56' Христо Златински), Светослав Дяков, Георги Илиев (68' Стефан Велев), Ивелин Попов (65' Георги Миланов), Спас Делев.