Реал (Мадрид) допусна кошмарна загуба във втория кръг на Ла Лига. „Белия балет” претърпя поражение с 2:4 като гост на Реал Сосиедад.

Баските спечелиха съвсем заслужено мача предвид вдъхновената си игра. „Кралския” клуб пък бе без супер звездата си Кристиано Роналдо, който е контузен.

Срещата започна по-добре за Реал. Още в 4-ата минута Серхио Рамос успя да изведе тима си напред. В 10-ата минута защитникът бе близо до втори гол, но разтресе гредата. Минута по-късно резултатът вече бе 0:2. Лука Модрич асистира на Бейл, който чукна леко, удвоявайки резултата.

В 35-ата минута домакините върнаха интригата след като Иниго Мартинес засече от самата голлиниятаза 1:2.

Давид Сурутуса засече неспасяемо с глава за 2:2. Домакините започнаха да мачкат „белия балет” през втората част. В 65-ата минута Прието центрира остро, а Сурутуса изпревари Рамос, за да забие топката отблизо в мрежата - 3:2 .

Десет минути по-късно Карлос Вела тотално уби суперзвезданата селекция на гостите с гол за 4:2.