С изненадващ резултат започнаха двубоите от третия кръг на Шампионската лига. В руската столица Москва, при изключително ниска температура на въздуха, местният ЦСКА се добра до точка срещу английския шампион Манчестър Сити. Британците водеха в резултата с 2:0, но в края на мача допуснаха домакините да стигнат до точка, която е първа за тях в тазгодишното издание на турнира.

По този начин „гражданите" остават на трета позиция във временното класиране в Група „Е", като имат на сметката си едва 2 точки. Лидерите Байерн и Рома имат съответно 6 и 4 точки, а тази вечер излизат в двубой един срещу друг. Българският национал Георги Миланов игра през всичките 90 минути.

Началото на срещата в Москва далеч не вещаеше подобен драматичен финал. Домакините започнаха плахо и бяха наказани в средата на първата част, когато Агуеро отбеляза дежурното си попадение. Давид Силва изведе по отличен начин Джеко, който останал сам срещу Акинфеев не се полакоми, а подаде на Агуеро, който на празна врата вкара за 0:1. В заключителните минутки на първата част „гражданите" наказаха за втори път московските армейци. Сабалета намери в полето Агуеро, който отправи слаб удар към вратата на съперника. В последния момент обаче Милнър плонжира и от 1 метър вкара за 0:2.

На почивката наставникът на домакините пусна в игра втори нападател в лицето на Димбиа, което се оказа златен ход. Именно тъмнокожият футболист върна интригата, след като в 65-ата минута завърши точно отлична многоходова атака на своя тим. В 86-ата минута Думбиа спечели дузпа за ЦСКА, след като падна малко театрално след докосване с Коларов. Главният съдия обаче посочи бялата точка, откъдето Начо не сгреши - 2:2. До края Манчестър Сити се опита да стигне до нов гол, но гостите нямаха нито сили, нито време.

Любопитен факт от двубоя - вратарят на ЦСКА Москва Игор Акинфеев допусна гол във вратата си в 24-и пореден мач в Шампионската лига! Абсолютен антирекорд!

ЦСКА МОСКВА - МАНЧЕСТЪР СИТИ 2:2

0:1 Агуеро (29')

0:2 Милнър (38')

1:2 Думбиа (65')

2:2 Начо (86'-дузпа)

ЦСКА МОСКВА: Акинфеев, Березуцки, Игнашевич, Шенников, Начо, Тошич (69' Ефремов), А. Березуцки (46' С. Думбиа / 90' Кауна), Миланов, Ерьоменко, Муса

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Харт, Сабалета, Компани, Мангала, Коларов, Милнър, Туре, Фернандо (86' Йоветич), Силва (78' Фернандиньо), Джеко (72' Навас), Агуеро.