Левски победи трудно с 1:0 Вихрен в среща от 16-ия кръг на "А" група, която се игра пред 7000 зрители. В стартовата единайсеторка на "сините" попадна Даниел Боримиров, както "Топспорт" прогнозира по-рано.

Единственото попадение в срещата реализира Еньо Кръстовчев в 64-ата минута. Възпитаниците на Филип Филипов играха почти цяло полувреме с човек по-малко, след като Николай Христозов бе изгонен от съдията Александър Костадинов в 49-ата минута.

"Сините" доминираха през цялото време, но рядко успяваха да преодолеят добре подредената защита на гостите. През първото полувреме липсваха чистите голови положения. Единствената по-сериозна ситуация бе в 27-ата минута, когато Игор Томашич засече с глава центриране от корнер на Мирослав Иванов, но Танко Дяков изби от голлинията и предотврати сигурен гол за Левски.

В началото на второто полувреме Живко Миланов пропиля добра възможност за откриване на резултата. Бранителят на "сините" получи топката от Миро Иванов и от близко разстояние не успя да нанесе точен удар с глава.

В 49-ата минута гостите останаха с 10 души. В този момент Жеан Карлош напредна, преодоля трима играчи на Вихрен, след което бе фаулиран грубо от Николай Христозов (вляво на малката снимка). Съдията Александър Костадинов закономерно изгони играча на санданчани. Секунди след това и Танко Дяков се отчете с брутална постъпка. Снажният бранител на гостите повали Жеан Карлош, но не получи дори жълт картон за постъпката си.

В 64-ата минута Левски получи право да изпълни корнер от дясно след неубедителна изява на Шейтанов. Миро Иванов центрира в наказателното поле около точката на дузпата, където Еньо Кръстовчев се ориентира най-добре между Валери Георгиев и Карадимитрос и с удар по тревата вкара първото си попадение със "синия" екип – 1:0.

До края Левски продължи да контролира играта, а в 77-ата минута Живко Миланов пропусна да удвои, след като бе изведен отлично от Жеан Карлос.

С прибавените 3 точки Левски успя да скъси дистанцията от лидера ЦСКА на 8 точки.

ЛЕВСКИ - ВИХРЕН 1:0
1:0 Еньо Кръстовчев (64)

ЛЕВСКИ: 1.Георги Петков, 3.Живко Миланов, 4.Игор Томашич, 5.Юсуф Рабе, 10.Жоазиньо (62-22.Дарко Тасевски), 7.Даниел Боримиров, 8.Георги Сърмов, 18.Мирослав Иванов (75-16.Мариян Огнянов), 11.Зе Суарес (51-27.Еньо Кръстовчев), 24.Николай Димитров, 9.Жеан Карлош

ВИХРЕН: 15.Георги Шейтанов, 2.Павел Виданов, 4.Николай Христозов, 6.Золтан Фехер, 8.Бруно Пеас, 5.Танко Дяков, 17.Еривертон, 7.Петър Димитров (54-3.Валери Георгиев), 11.Шукардиня (74-20.Уго Сантош), 27.Сиби Анс Канонин (59-37.Лукаш Тихомер), 10.Георгиос Карадимитрус