Отборът на Манчестър Юнайтед записа една от най-позорните загуби в своята клубна история.

„Червените дяволи" разочароваха всички свои фенове, бидейки унищожени с 4:0 от третодивизионния МК Донс в мач от турнира за Купата на Лигата. Селекцията на Луис ван Гаал се изложи тотално и напълно заслужено се прости с надеждите си за спечелването на този трофей. Като оправдание не може да служи дори и експерименталния състав, с който излезе английския гранд.

В герои за „доновете" се превърнаха нападателите  Уил Криг и Беник Афобе, които на два пъти се разписаха в мрежата на Давид Де Хеа. Феновете на домакините дори си направиха майтап с треньора на гостите, пеейки че той ще бъде уволнен още утре сутрин.

Двубоят бе истински празник за привържениците на домакините. За първи път от своята 10-годишна история, „МК Стейдиъм" бе изпълнен до краен предел, приютявайки малко над 29 000 зрители.И докато титулярният състав на домакините бе очакван, то не така стояха нещата с избраниците на Луис ван Гаал.

Холандският специалист бе направил цели 10 промени от последния мач със Съндърланд, като единственият, който бе запазил своето място бе Давид Де Хеа. Така след стартовите 11 на Юнайтед започнаха неизвестни младоци като Марник Вермийл (холандец), Саиди Янко (швейцарец) и Рийс Джеймс (англичанин). В центъра на отбраната пък отново бе Майкъл Кийн, докато единствените по-опитни футболисти бяха Чичарито, Уелбек, Евънс, Андерсон и Кагава. Японецът обаче имаше сериозен малшанс, след като се контузи в 20-ата минута и бе заменен от Янузай.

Турнирната битка започна със силни минути за гостите. Играчите на Юнайтед пресираха своя опонент, като създадоха и няколко добри ситуации. Чичарито и Дани Уелбек обаче не можаха да преодолеят стража Дейвид Мартин.

Ник Пауъл пък пробва късмета си на два пъти от далечна дистанция, ала ударите му преминаваха опасно близко покрай гредата на МК Донс.

„Доновете" сензационно поведоха в резултата след 25 минути игра, когато кошмарна грешка на капитана Джони Евънс бе наказана от Уил Криг. Бранителят на Юнайтед сбърка фатално при изнасянето на топката, след което коженото кълбо попадна в играч на МК Донс, който майсторски намери Криг на дузпата. Таранът се възползва от отличната си позиция и на празна врата реализира за 1:0.

До края на първата част, грандът опита бързо изравняване, но младите играчи на Ван Гаал бяха доста притеснени и грешаха прекалено лесно.

На полувремето гостите направиха една смяна като в игра се появи юношеският национал на Бразилия-Андреас Перейра, който замени неубедителният Янко.

„Червените дяволи" бяха най-близо до изравняването в 59-ата минута, след като Дани Уелбек стреля много опасно от границата на наказателното поле. Изстрелът му обаче премина покрай дясната греда на Мартин. Като цяло, играчите на МК Донс действаха много солидно в отбрана и с голяма доза самочувствие.

Напълно заслужено „доновете" удвоиха преднината си в 63-ата минута, не и без помощта на нова глупост  в отбраната на Юнайтед. Майкъл Кийн сгреши един пас в средата на терена, подавайки на съперник. Бен Рийвс пое към крилото, след което центрира по фамозен начин към непокрития Криг, който майсторски с гърди преодоля Де Хеа за втори път.

Резилът за Юнайтед обаче продължи с пълна сила. Безпомощните „червени дяволи" инкасираха нов гол във вратата си. В 70-ата минута, резервата Беник Афобе получи отличен извеждащ пас от Бен Рийвс и с диагонален шут промуши топката под плонжа на съперниковия вратар. Така таранът оправда очакванията на своя мениджър Робинсън, който по-рано днес заяви, че възпитаникът му със сигурност ще отбележи гол.

Подигравката с Юнайтед сякаш нямаше край. Придобилият сериозно самочувствие Афобе наниза още един гол в мрежата на легендарния клуб. В 84-ата минута, нападателят слаломира измежду трима бранители на гостите и от 10 метра порази отново вратата на съперника.

До края Юнайтед опита да отбележи поне почетно попадение, но анемичните „червени дяволи" стигнаха само до греда чрез Янужай.

МК ДОНС-МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 4:0

1:0 Криг (20'), 2:0 Криг (63'), 3:0 Афобе (70'), 4:0 Афобе (84')

СТАДИОН: „МК Стейдиъм"

СЪДИЯ: Стюърт Атуъл

МК ДОНС: Мартин, Балдок, Кей, МакФадзън, Али, Левингтън, Потър, Карътърс, Рийвс, Боудич, Криг (резерви: Спенс, Грийн, Рандал, МакЛоулин, Пауъл, Хичкок, Афобе)

ЮНАЙТЕД: Де Хеа, Кийн, Евънс, Вермийл, Янко, Пауъл, Андерсон, Рийс Джеймс, Кагава, Уелбек, Ернандес (резерви: Амос, Янузай, Заха, МакНеър, Торп, Перейра, Уилсън)