Пилотът на Ферари Кими Райконен стана за първи път световен шампион във Формула 1, след като спечели надпреварата в Бразилия на пистата "Интерлагос". Финландецът събра актив от 110 точки в класирането при пилотите и изпревари конкурентите си от Макларън Фернандо Алонсо и Люис Хамилтън с 1 точка.

Втори финишира Фелипе Маса (Ферари), а трети остана Фернандо Алонсо. Изненадата на шампионата Люис Хамилтън завърши седми. Шефът на "скудерията" Жан Тод за пореден път измисли уникална тактика на своя тим. В началото на надпреварата Кими и Маса успяха да затворят болидите на Макларън и поведоха колоната.

Хамилтън пробва да атакува съотборника си Алонсо в първата обиколка, но изпусна завой, което му коства няколко места в колоната - от четвърти стана осми. В средата на надпреварата Люис бе пред отпадане, след като мощността на колата му спадна и той изгуби още места. Хамилтън успя да мине през бокса и се върна в състезанието, но вече му бе трудно да се бори с всички.

Все пак той успя да стигне до седмото място, което му донесе две точки. Те обаче не бяха достатъчни, за да спечели титлата.