Евертън е поредният отбор, който ужили Манчестър Юнайтед. „Карамелите" победиха отбора на бившия си мениджър с 2:0 на „Гудисън парк".

Двубоят от 35-ия кръг на първенството имаше особен заряд за Дейвид Мойс, който до миналия сезон бе наставник именно на Евертън. Завръщането му в Ливърпул обаче имаше горчив привкус и след него бъдещето му начело на „червените дяволи" става все по-несигурно.

Ман Юнайтед бе с лек възход във Висшата лига с две поредни победи, но сега отново се върна на изходна позиция.

С трите си точки, ливърпулския отбор остана в борбата за топ 4 на класирането, където спори ожесточено с Арсенал. Днес „Артилеристите" победиха с 3:0 Хъл Сити и по този начин заеха заветното място.

Резултатът бе открит в 28-ата минута от дузпа. Евертън получи право да изпълни единадесетметров наказателен удар след като Фил Джоунс изби с ръка удар на Лукаку от границите на наказателното поле. Зад бялата точка застана Лейтън Бейнс, който остави Де Хеа без шанс за 1:0.

Две минути преди края на полувремето домакините успяха да удвоят аванса си. Кевин Миралас напредна и с майсторски удар по диагонала направи 2:0, взривявайки трибуните на „Гудисън парк".

След паузата „червените дяволи" опитаха натиск, но изглеждаха доста безидейни в атака. В 80-ата "карамелите" бяха близо до трето попадение, но Де Хеа изби отличен удар на Нейсмит.

След този мач Евертън е на 5-ото място с 69 точки. Манчестър Юнайтед е 7-ми с 57 пункта.

ЕВЕРТЪН - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 2:0