Първенците на Холандия и Франция не успяха да се победят. Селекциите на Аякс и ПСЖ стартираха участието си в ШЛ, правейки интересно голово реми (1:1). Срещата протече при поделено надмощие, като гостите от Париж диктуваха събитията на терена до 65-ата минута. Дотогава, момчетата на Лоран Блан бяха повели с гол на Единсон Кавани, а Лукас Моура се скъса да прави непростими пропуски пред Силесен.

Френските богаташи бяха наказани за своя „аристократизъм" в 74-ата минута, когато датчанинът Ласе Шьоне изравни след великолепно изпълнен пряк свободен удар. Скандинавецът можеше да донесе и пълният комплект от точки, ала нов негов опит от фаул срещна страничната греда.

Първата опасност в този двубой бе на сметката за ПСЖ. Максуел опита прострелен пас към Ибрахимович, таранът обаче не успя да играе с топката. От положението все пак се възползва Лукас Моура, който стреля с глава, но твърде  слабо и в ръцете на Силесен.

Добрата игра на французите все пак се увенча с гол в 14-ата минута. Боилсен направи непростима грешка, губейки топката в наказателното поле от Лукас Моура. Бразилецът веднага пусна пас към връхлитащия  Ибрахимович. Шведът стреля незабавно, ала на голлинията бе бранител на домакините, който изчисти. За негово нещастие, коженото кълбо попада в Единсон Кавани, който от отлична позиция безпроблемно направи 1:0!

Инкасираното попадение съживи домакините, които опитаха бързо изравняване на резултата. Длъжник на холандския шампион обаче бе нападателят Колбайн Сигторсон, който бе неефективен в наказателното поле на ПСЖ.

Втората част започна с уникална възможност за гостите. Лукас Моура открадна една топка и остана сам срещу Силесен. Националът на Бразилия направи по-трудното и от 11 метра стреля покрай гредата. Съперниците им от Аякс пък отговориха с мощен шут от далечна дистанция на Зимлинг, който мина над горната греда на Сиригу.

Лукас Моура пък продължаваше с пропуските си. Техничарят бе изведен по уникален начин от Златан Ибрахимович, но този път с решителна намеса блесна стражът Силесен.  Малко по-късно, холандският национал бе на мястото си и при удар от близка дистанция от сънародника му Грегори ван дер Вийл.

Противно на футболната логика, домакините от Аякс достигнаха до изравнителен гол в 74-ата минута. Той бе дело на датският национал Ласе Шьоне, който изпълни по великолепен начин един пряк свободен удар. Вина за попадението може да има и Салваторе Сиригу, който не бе пласиран по възможно най-добрия начин.

Скандинавската звезда на Аякс явно бе под пара, тъй като можеше да направи обрата пълен още при следващия му опит от пряк свободен удар. Тогава бившият играч на НЕК стреля много силно и след решителна намеса на Сиригу, кълбото се отби в страничната греда.

Пълният обрат беше на косъм от реализирането, но силите и късметът попречиха на холандския шампион, което в крайна сметка фиксира и равенството в тазвечерния драматичен двубой.

АЯКС-ПАРИ СЕНТ ЖЕРМЕН 1:1

0:1 Кавани (14'), 1:1 Шьоне (74')

СТАДИОН: „Амстердам Арена"

СЪДИЯ: „Волфганг Щарк"

АЯКС: Силесен, Ван Рин, Фелтман, Мойзандер, Боилсен, Виергевер, Клаасен, Шьоне, Сереро, Сигторсон, Андерсен (резерви: Боер, Ван дер Хоорн, Денсвил, Дуарте, Зимлинг, Милик, Ел Гази)

ПСЖ: Сиригу, Ван дер Вил, Маркиньос, Луиш, Максуел, Верати, Мота, Матуиди, Моура, Ибрахимович, Кавани (резерви: Душе, Кабай, Камара, Баебек, Дин, Лавеци, Пасторе)