ЦСКА победи трудно Вихрен с 1:0 с попадение на Валентин Илиев в 90-ата минута. След прибавените 3 точки, авансът на "армейците" пред втория Локо (Сф) стана 10 точки, а пред кръвния враг Левски - 13.

Въпреки успеха, феновете на 30-кратните шампиони не останаха доволни от показаното от любимците си, които трудно достигаха до чисти голови положения пред вратаря на гостите Шейтанов.

Старши треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов направи доста промени в стартовия състав. Наставникът на "червените" не можеше да използва контузените Велизар Димитров и Йордан Тодоров, а почивка получиха несменяемият титуляр от началото на сезона Тодор Янчев и голмайсторът на отбора Неи. На тяхно място се появиха по-рядко играещите през есента Куидо Ланзаат, Абдер Кабус, Зе Руи и Хосе Гарсес.

Още в началните минути "червените" обсадиха вратата на Вихрен. В 3-ата минута Хосе Гарсес бе бутнат в гръб в наказателното поле от защитник на гостите, но съдията не посочи бялата точка.

Десет минути по-късно Гарсес бе на върха на атаката на ЦСКА. Панамецът бе изведен на стрелкова позиция от Абдер Кабус, но ударът му попадна право в ръцете на вратаря Георги Шейтанов.

Постепенно играта се накъса и това помогна на Вихрен да задържи нулевото равенство до почивката.

През втората част ЦСКА беше пълен господар на терена, но гостите от Сандански се отбраняваха умело и не позволиха да бъде създадено напрежение пред вратаря Георги Шейтанов. В 55-ата минута Флорентин Петре стреля от удобна позиция в аут, а малко по-късно пак той не улучи рамката на вратата.

Именно Петре обаче изработи победното попадение. Той проби по лявото крило и центрира, а от 3-4 метра за Валентин Илиев не беше проблем да отбележи единственото попадение.

ЦСКА - Вихрен 1:0
1:0 В. Илиев (90)

ЦСКА: Ивайло Петров, Фелипе Машадо, Александър Тунчев, Валентин Илиев, Куидо Ланзаат, Маркиньос, Абдер Кабус (46-Тодор Янчев), Зе Руи, Георги Илиев (29-Георги Чиликов), Хосе Гарсес (59-Неи), Флорентин Петре

Вихрен: Георги Шейтанов, Бруно Шиклич, Симоеш, Николай Христозов, Емил Тренков, Танко Дяков, Еривертон, Светослав Петров (71-Руслан Иванов), Любомир Величков (78-Давидов), Едуардо Рейс, Уго Сантош