Най-старият турнир в света – този за Купата на Англия продължава да поднася своите изненади. Отборът на Кардиф Сити победи като гост с 2:0 Мидълзбро и така тимът от „Ривърсайд” стана поредният елитен клуб, който се прости с надпреварата. След вчерашното отпадане на Челси и Манчестър Юнайтед на полуфиналите за ФА Къп от Премиършип ще се представя само Портсмут, който се превръща в основен фаворит, ако се съди по логиката, която обаче тук отсъства.

Гостите от уелската столица решиха мача още през първото полувреме с голове на Питър Уитингъм в 9-ата минута и на Роджър Джонсън в 22-ата. След този двубои вече са ясни три от 4-те полуфиналиста и това са Портсмут, Барнзли и Кардиф. Последното място в престижната компания е отредено за Бристъл Ровърс или Уест Бромич Албиън, които излизат един срещу друг от 19 часа тази вечер.