Ливърпул и Тотнъм се класираха за полуфиналите в турнира за Купата на Лигата в Англия, където ще правят компания на Челси и Шефилд Юнайтед.

„Мърсисайдци'изиграха един от малкото си безпроблемни мачове този сезон и биха с 4:1 като гости нискразредния Борнемут в четвъртфинала.

Ливърпул си реши мача още преди почивката,когато Рахим Стърлиг и Лазар Маркович се разписаха съответно в 20-ата и 27-ата минута, за да пречупят ентусиазма на Борнемут.

Малко след почивката Стърлинг предреши всичко, нанизвайки втория си гол в мача за 0:3. Все пак за домакините остана утешението, че успяха да вкарат почетно попадение чрез Гослинг.

В другия ¼-финал днес, Тотнъм разби у дома Нюкасъл с 4:0. Бенталеб даде аванс на „шпорите" преди почивката, а след нея Шадли (46'), Кейн (65') и Солдадо (70')докараха резултата до разгромното 4:0.