Челси си осигури първото място в група "G" по възможно най-убедителния начин. Хората на Жозе Моуриньо смазаха с 5:0 като гости прекия си конкурент Шалке и с 11 точки са недостижими на върха.

Всичко на „Фелтинс Арена" започна перфектно за англичаните, които поведоха още във 2-ата минута. Фабрегас центрира от корнер и Тери се разписа след удар с глава.

След половин час игра Вилиан се разписа при добра контра, но голяма вина за гола носеше и вратарят на Шалке.

Секунди преди почивката мизерията за Шалке стана пълна, след като при нов корнер, Киркхоф засече топката с глава в собствената си врата, без да бъде притесняван от никой.

Четвърт час преди края Дрогба покачи на 0:4 след светкавична контра, въпреки че стражът успя да парира първия му удар. При добавката обаче африканецът бе безпощаден. В 78-ата Рамиреш оформи крайното 0:5, засичайки с глава центриране на Дрогба.

Другият мач от тази група между Спортинг и Марибор ще се проточи, след като токът на стадиона спря на почивката. Двата отбора чакаха почти час, преди осветлението да бъде пуснато отново.

ШАЛКЕ - ЧЕЛСИ 0:5