Отборите на Базел и Фиорентина завършиха при резултат 2:2 в двубой от петия кръг на група „I" в Лига Европа. Гостите от Флоренция взеха два гола аванс чрез Филип Бернардески (23, 36), но швейцарският шампион стигна до точката с попадения на Марек Сухи (40) и Мохамед Ел Нени (74), класирайки се по този начин за 1/16-финалите на турнира. Гостите завършиха мача в намален състав, след като Ронкалия получи директен червен картон още в 26-ата минута. Базел не може да бъде изместен от първите две места в групата независимо от резултатите в последния кръг.

В същото време Беленензеш и Лех Познан завършиха 0:0. Така и двата тима останаха с по 5 точки в актива си, заемайки третото и четвъртото място. Фиорентина е на втора позиция със 7 точки и в последния кръг приема Беленензеш. Лех Познан пък е домакин на Базел и ще търси задължителна победа в борбата си за втората позиция.