Суонси успя да нанесе първа загуба на Ман Юнайтед от началото на сезона. „Лебедите" победиха „червените дяволи" с 2:1 на "Либърти Стейдиъм".

До момента възпитаниците на Ван Гаал  имаха две минимални победи с по 1:0 над Тотнъм и Астън Вила, а в миналия кръг направиха 0:0 с Нюкасъл.

Суонси пък продължава без загуба след като на старта изненадаха неприятно Челси, измъквайки точка за 2:2, после биха Нюкасъл с 2:0, а в третия кръг направиха равенство със Съндърланд.

Срещата на „Либърти" бе доста оспорвана, като гостите владееха инициативата през първата част, а „лебедите" натиснаха през второто полувреме.

Срещата започна с натиск на Ман Юнайтед. Депай и Мата бяха близо до отбелязване на попадение, но техни удари минаха на сантиметри от вратата.

В 21-ата минута Депай подаде не Ерера в наказателното поле, испанецът намери Мата, който стреля, но съвсем малко встрани от дясната греда. Малко по-късно Сигурдсон остана сам срещу Ромеро, но ударът му бе неточен.  В 27-ата минута Гомис излъга отбраната на „червените дяволи" и стреля, но топката се отби в гредата.

Четири минути след началото на второто полувреме, Ман Юнайтед поведе. Шоу центрира, Руни опита да засече, но се размина и кълбото стигна до Мата, който засече и с премерен удар направи 0:1. Отговорът на „лебедите" не закъсня. В 61-ата минута, Уилямс асистира на Сигурдсон,  който центрира към Аю, а той засече с глава, правейки Ромеро безпомощен. Само пет минути по-късно гостите получиха силен шамар. Аю намери Гомис, който с лек удар изненада вратаря на Юнайтед за 2:1.

След този мач, Ман Юнайтед е 5-ти със 7 точки, Суонси е с позиция по-напред и с пункт повече.

Суонси - Манчестър Юнайтед 2:1
0:1 Хуан Мата 48'
1:1 Андре Аю 61'
2:1 Бафетимби Гомис 66'

Суонси: Фабиански, Тейлър, Уилямс, Фернандес, Ноутън, Шелви, Корк, Сигурдсон, Роутлидж (58 - Ки), Аю, Гомис (81 - Едер)

Манчестър Юнайтед: Ромеро, Шоу, Смолинг, Блинд, Дармиан, Швайнщайгер, Шнайдерлин (70 - Карик), Ерера (77 - Фелайни), Мата (70 - Йънг), Депай, Руни

Swansea 2 - 1 Manchester United All Goals and... by goals5