Милан не успя да победи Карпи в последния мач от 15-ия кръг на Серия А. Двата отбора направиха 0:0.

Така Милан се смъкна до 8-то място с актив от 24 точки, колкото има и седмият Аталанта, докато Карпи остава в зоната на изпадащите - 19-то място с 10 точки.
Карпи можеше да изкопчи трите точки, но Марко Бориело и останалите в атака пропуснаха няколко изгодни положения.

В 11-та минута Бориело стреля от воле с левия крак, но встрани от гредата. След още две минути вратарят на Милан Джанлуиджи Донарума направи фантастично спасяване след удар от 25 метра.

В 41-та минута Бориело  проби през центъра на защитата на Милан, но Донарума и Алекс дружно успяха да избият топката. Нападателят обаче поиска дузпа, която не получи. В 84-та минута Белец спаси силен удар на Алекс с глава.