Гинган шокира Монако в полуфинала за Купата на Франция. 17-ият в класирането на Лига 1 отстрани богаташкия тим, побеждавайки го с 3:1 в продълженията, след като в редовното време срещата завърши при 1:1. Турнирът бе последен шанс за "монегаските" да спечелят трофей през този сезон.

Димитър Бербатов започна като титуляр и вкара изравнителния гол, но бе заменен от Еманюел Ривиер в 65-ата минута. Гинган успя да открие в 6-ата минута, чрез Мустафа Ятабаре вкара от близо за 1:0, взривявайки трибуните.

Димитър Бербатов обаче върна равенството в 36-ата минута, когато засече безпощадно топката в мрежата на домакините. Фабиньо проби на скорост по десния фланг, почти от аутлинията върна топката към Бербатов, който с удар от около шест метра изравни за 1:1 и върна усмивките на Монако.

В дадените продължения Фатих Атик  се разписа в 112-ата минута за 2:1, а Мустафа Ятабаре реализира 5 минути по-късно.

Гинган - Монако 3:1
1:0 Мустафа Ятабаре (7), 1:1 Димитър Бербатов (36), 2:1 Фатих Атик (112), 3:1 Мустафа Ятабаре (117)

Гинган: Самаса, Мартинс-Перейра, Сорбон, Кербрат, Левейе, Диало, Ланжил (109 - Жирес), Сахаре, Беавю (103 - Атик), Ятабаре, Мандан (83 - Дуниама)
Треньор: Жослен Гурвенек

Монако: Ромеро, Карвальо, Раджи, Абидал, Фабиньо, Тулалан, Жоао Моутиньо, Карасо (73 - Кондогбия), Хамес Родригес, Жермен (91- Мартиал), Бeрбатов (64 - Ривиер)
Резерви: Абденур, Ривиер, Мартиал, Рома, Кондогбия, Обади, Дирар
Треньор: Клаудио Раниери