Отборът на Милан взе ценни три точки при домакинството си на Дженоа. „Росонерите" на Синиша Михайлович постигнаха 12-ата си победа за кампанията, след като надиграха намиращите се в сериозна игрова криза „грифони" с 2:1.

Двубоят се разви по перфектен начин за домакините, които поведоха след само 5 минути на „Сан Сиро". Колумбиецът Карлос Бака бе оставен непокрит на далечната греда, след което отправи неспасяем изстрел за Матиа Перен.

Попадението, което успокои домакините бе дело на Кейсуке Хонда в 63-ата минута. Японецът реализира истински шедьовър, след като изненада стража на Дженоа с удар от над 30 метра.

До края всички обичащи миланския клуб изтръпнаха сериозно, след като в добавеното от съдията време, бившият играч на Милан- Алесио Черчи намали до 1:2 след удар с глава. За повече обаче генуезци нямаха както сили,  така и време.

По този начин „росонерите" отмъстиха на днешния си съперник, който през изминалата кампания спечели гостуването си на „Сан Сиро"с 1:3.

Успехът на Милан  донесе още три точки в актив на тима, който вече е 43 точки. Мечтаното 3-то място, което дава право за участие в Шампионската лига, е само на 4 пункта разстояние. Към днешна дата, то е заето от Рома. Класирането подлежи на промени, тъй като днес в директен сблъсък  за място в Топ 3 се изправят Фиорентина и Интер. Дженоа пък остава на незавидната 16-та позиция.

МИЛАН-ДЖЕНОА 2:1

1:0 Бака (5'), 2:0 Хонда (64'), 2:1 Черчи (90+1')

СТАДИОН: „Сан Сиро"

СЪДИЯ:Джанлука Калварезе

МИЛАН: Донарума, Алекс, Антонели, Де Шильо, Романьоли, Монтоливо, Бонавентура, Бертолачи, Хонда, Бака, Нианг (резерви: Абиати, Шимич, Менес, Адриано, Поли, Сапата, Балотели, Боатенг, Локатели, Калабрия, Ливиери)

ДЖЕНОА: Перин, Бурдисо, Де Майо, Изо, Фиамози, Джемайли, Ригони, Силва, Лакаслт, Матавж, Сусо (резерви: Ламана, Черчи, Маркезе, Капел, Нтчам, Пандев, Лазович, Муньос, Донарума, Тахцидис)

All Goals HD - AC Milan 2-1 Genoa - 14-02-2016 by Gol-Live