Българският полузащитник Емануил Манев отбеляза първото си официално попадение в Чехия, след като беше точен в самото начало на мач за Купата. Той подписа преди дни за втородивизионния Усти на Лабе, който пък откри сезона с мач за Купата на страната срещу Литомержице, отбор от по-ниското ниво.

Бившият полузащитник на Нефтохимик се разписа още в 1-ата минута, след като при разиграване овладя изритана от защитника Ванек топка, излезе сам срещу вратаря, залъга го и на празна врата не сбърка. Гостите от Усти на Лабе доминираха през цялото време и спечелиха убедително с 4:1. Роденият през 1992-а година халф остана на терена до 69-ата минута, когато беше заменен от Лейбъл.

Смяната на бургазлията оформи крайното 4:1 в полза на Усти на Лабе 8 минути преди крайната съдийска свирка.