Шампионите от Челси пропиляха нови точки по пътя към своето възраждане. Селекцията на Гуус Хидинк опита всичко по силите си, но така и не съумя да се пребори със съпротивата на Уест Бромич Албиън (2:2). Битката в английската столица бе белязана от много нерви и пропуснати положения, като по-разочаровани от резултата трябва да бъдат домакините. Те водеха с 2:1 пет минути преди края на срещата, ала късен гол на Джеймс Маклейн попари мечтите на „сините". Преди това Вилиян и компания на два пъти повеждаха в резултата след голове на Аспиликуета и Макоули-автогол.

По този начин Тони Пулис спечели историческа първа точка от визита на Челси, която остави „дроздовете" на 13-то място във временното класиране. Шампионите на Англия пък са им съседи на 14-ата позиция, но на изоставане от три точки.

За пореден път отвратително впечатление с  изявите си направи Диего Коща. Звездата на Челси непрестанно провокира съперниковите играчи, но така и не бе изгонен от рефера Антъни Тейлър.

Двубоят започна изключително силно за домакините, които оставиха без дъх „дроздовете" на Тони Пулис. До петата минута Диего Коща и Вилиян пропиляха изгодни ситуации, като при двата случая техен основен недостатък се оказа точността им. Логичното се случи четвърт час по-късно, когато Челси заслужено поведе в резултата.

Хубава комбинация между Коща и Вилиян продължи с пас по крилото към включилия се Бранислав Иванович. Сръбският национал моментално отправи прострелно подаване, което профуча през Коща, но намери непокрития на далечна греда Аспиликуета. Испанецът се възползва от немърливостта в отбрана на Крис Брънт и на празна врата направи 1:0.

Изненадващо с оглед събитията на терена, УБА се добра до изравнителен гол в 33-ата минута. Дарън Флетчър се пребори за една наглед невъзможна топка, след което я подаде към Крейг Гарднър. Халфът отправи перфектен изстрел от над 25 метра, който се заби неспасяемо в долния десен ъгъл на Куртоа. Нещо повече, „дроздовете" дори можеха да посрещнат почивката като водачи, ако със сериозен пропуск не се бе отчел Рондон.

Второто полувреме стартира с много псувни и нерви. Познайте кой бе в центъра на събитията - Диего Коща. Испанският национал влзе в сериозна закачка с бранителя на УБА Йонас Олсон. Диего раздаваше клетви и ритници, но реферът Антъни Тейлър така и не намираше смелост да изгони звездата.

Между тези изблици на ярост, гостите организираха перфектна атака. Рондон предостави за Джеймс Маклейн, който от няколко метра не успя да преодолее отличния рефлекс на Тибо Куртоа.

Усмивките по лицата на домакините се завърнаха в 73-ата минута, когато Челси отново си върна водачеството. Вилиян получи подаване в перспектива от Сеск Фабрегас, след което подаде към връхлитащия в наказателното поле Кенеди. Бразилската резерва опита да изиграе положението технично с пета, ала цялата работа бе свършена от съперниковия бранител Макоули, който без да иска чукна коженото кълбо в собствената си врата.

Справедливостта обаче възтържествува 4 минути преди края. Една отбита топка попадна в краката на Джеймс Маклейн, който с премерен изстрел оформи крайния резултат 2:2.

ЧЕЛСИ-УЕСТ БРОМИЧ 2:2

1:0 Аспиликуета (20'), 1:1 Гарднър (33'), 2:1 Макоули-автогол (73')

СТАДИОН: „Стамфорд Бридж"

СЪДИЯ: Антъни Тейлър

ЧЕЛСИ: Куртоа, Иванович, Зума, Тери, Аспиликуета, Микел, Фабрегас, Вилиян, Оскар, Педро, Диего Коща (резерви: Бегович, Кейхил, Матич, Рамирес, Кенеди, Лофтус-Чийк, Реми)

УЕСТ БРОМИЧ: Майхил, Доусън, Макоули, Олсън, Евънс, Флетчър, Якоб, Брънт, Морисън, Маклийн, Рондон (резерви: Фостър, Честър, Гарднър, Аничебе, Берахино, Макманаман, Сасеньон)