Треньорът на Атлетико (Мадрид)-Диего Симеоне бе много доволен от успеха на неговия тим на Ювентус с 1:0 в група "А" на Шампионската лига.

Според него италианският тим е бил по-добър през първата част, а втората е била за неговите играчи.

„Изправихме се срещу много силен отбор. Получи се много интелигентен в тактическо отношение мач. Юве има силни нападатели и истински шампиони в халфовата линия, както и опитна защита от трима. Не е лесно да се играе срещу този отбор. Знаехме, че имаме шанс да ги изненадаме с центрирания, защото на тях им е трудно да затварят крилата. Позволихме им да пресират в средата на терена и през първото полувреме те играха по-добре. Ние обаче бяхме по-агресивни след почивката и бавно се виждаше, че вървим към победата. Мачът се отвори, когато пуснахме Гризман и заиграхме с 4-4-2. За щастие успяхме първи да отбележим гол", заяви Симеоне.