Локомотив (Пловдив) се класира на полуфиналите за Купата на България. „Смърфовете" победиха с 2:1 Локо (Сф) като гост на „Надежда". Така след 2:1 на „Лаута" и с общ резултат 4:2 възпитаниците на Христо Колев продължават напред.

Гостите владееха инициативата през целия мач, а Спас Делев загатна, че все още има футболен потенциал  като отбеляза много красив гол след изпълнение на пряк свободен удар. Нападателят бе и в основата на повечето опасни положения пред вратата на Божидар Митрев. Спас обаче получи контузия и бе заменен принудително по средата на второто полувреме.

Домакините играха слабо, а от отличното представянето срещу ЦСКА преди два дни, нямаше и помен. На върха на атаката действаше Преслав Йорданов, който обаче остана незабележим на терена.

Първото попадение падна в 31-ата минута, когато Делев стреля към вратата, Митрев изби и след кратко разбъркване топката стигна до Ласиман, който откри за 0:1. Две минути преди края на първата част домакините успяха да изравнят. Траянов засече центриране от корнер на Генов и отбеляза за 1:1.

В 53-ата минута Здравко Илиев се отличи с фрапантен пропуск след като получи много добър пас от Радослав Димитров, но от няколко метра изпусна.

Само минута по-късно Делев изпълни блестящ пряк свободен удар и от около 23-24 метра вкара топката право във вратата на Митрев. В 69-ата минута Дани Кики пропусна да направи победате на тима си по-внушителна след като нацели греда.

Така Локо (Пд) продължава на полуфиналите, а Локо (Сф) ще мисли за оставането си в 6-цата. Жребият за полуфиналите на Купата на България е на 19 март.