Римският Лацио започна по отличен начин новия сезон в Серия „А". „Орлите" демонстрираха привлекателен футбол и заслужено подчиниха новаците от Болоня с 2:1. Столичани изиграха много силно първо полувреме, което в крайна сметка им донесе и необходимите три точки.

Първото попадение за домакините бе дело на Лукас Биля. Аржентинецът се разписа в 17-ата минута, след като отправи техничен изстрел от границата на наказателното поле, забил се неспасяемо в десния ъгъл на Антонио Миранте.

Преднината на лациалите бе удвоена от направилия отличен мач днес Кишна. Новото попълнение от Аякс бе на точното място след центриране на съотборник, след което завърши с убийствен изстрел по земя.

Въпреки печелившата си игра, „бианкочелестите" проспаха 42-ата минута, когато съперникът им успя да намали до 1:2. Акуафреска пусна уникален извеждащ пас към Манкосу, който се възползва от бързината си, елиминира Раду и с мощен шут под гредата върна надеждите на „рособлу".

Последните секунди  на мача бяха инфарктни за домакините, които бяха на път да изпуснат победата. С уникални намеси обаче блесна стражът Бериша, който съумя да възпре финалния натиск на Болоня.

ЛАЦИО-БОЛОНЯ 2:1

1:0 Билия (17'), 2:0 Кишна (23'), 2:1 Манкосу (42')

СТАДИОН: „Олимпико"

СЪДИЯ: Джанлука Роки

ЛАЦИО:Бериша, Баста, Раду, Джентилети, Де Врай, Биля, Кандрева, Лулич, Пароло, Кишна, Кейта (резерва: Гуриери, Хьоедт, Патрик, Браафхайд, Морисън, Фелипе Андерсон, Милинкович-Савич, Онази, Конко, Каталди, Маурисио, Маури)

БОЛОНЯ: Миранте, Росетини, Оикономоу, Масина, Ферари, Бриги, Кристиг, Крими, Бриенца, Акуафреска, Манкозу (резерви: Да Коща, Морело, Пулгар, Фалко, Дестро, Майета, Диавара, Стоянович, Силвестрио, Чекарели)