Ботев (Пд) не успя да победи аматьорския Брестник (0:0) в контрола, която се игра в Долни воден пред около 500 зрители.

Още в 5-ата минута бразилският дефанзивен халф Даниел Мартинез напредна през центъра и отправи силен удар от пеналта, но Анев предотврати гол във вратата си. Малко по-късно феновете на Ботев създадоха колоритна обстановка на стадиона с няколко жълти димки хвърлени на пистата.

В 18-ата минута Георги Христов нахлу в наказателното поле след комбинация с Аврамов и шутира мощно в близкия долен удар, но Анев изби в корнер. В 30-ата уругваецът Мартин Моралез изпълни пряк свободен удар близо до гредата в долния десен ъгъл, след което Анев боксира, но струпалите се пред него нападатели на “канарчетата” не успяха да се доберат до кълбото и нулевото равенство се запази.

Три минути след това нападателят на Брестник Иван Кунчев получи единственият за сега жълт картон в контролната среща. Острието нахлу в наказателното поле и след сблъсък с Йордан Минев поиска дузпа, но вместо 11-метров наказателен удар получи наказателен картон.

В 38-ата минута Георги Христов (на снимката вляво) зарадва за кратко "жълто-черните" фенове, защото попадението бе отменено заради засада. До почивката така и не падна попадение.

В началото на втората част треньорите Тенчо Тенев и Димчо Беляков извършиха множество смени. В игра за Ботев се появиха Саидходжа, Игор Сеньорели, Желев, Манчев, Кръстев и Василев.

Подновяването на играта се забави само три минути, поради опасения от нарастващата мъгла, като двата отбора се разбраха да не почиват 15 минути.

В 48-ата минута отново Георги Христов бе близо до гол, но с глава прати топката над напречната греда. В 51-ата Саидходжа с пета изведе от ляво Жельо Желев, които с мощна левачка нацепи страничния стълб и нулевото равенство се запази.

В 55-ата капитанът на Брестник Ридван Хаджифейзула след дрибъл от центъра шутира от границата на наказателното поле, но Славчо Тошев с плонж улови. В 60-ата двама ултраси нахлуха на терена и за няколко минути прекъснаха контролата. Сериозно почерпени привържениците на Ботев подкараха: "Ботев ще прегърне купата!", на което стотината агитатори от трибуните отговориха: "Viva, канарииии"

В 68-ата минута Саидходжа (вляво на малката снимка) предизвика меле в пеналта, вратарят Анев се принуди да го преследва. След паса на Муши Желев не успя да нанесе удар. В 73-ата Илиян Гаров отново влезе в игра, след контузия на Николай Манчев.

От утре и двата отбора заминават на подготвителни лагери. Ботев ще се готви в Баня, а Брестник в Хисаря. Тимът на Димчо Беляков излиза в понеделник срещу Нафтекс във втората си проверка за зимата.

БОТЕВ (Пд) - БРЕСТНИК 0:0

БОТЕВ: Арсов, Божков, Иво Иванов, Апостол Попов, Й. Минев, Гаров, Аврамов, Мартин Моралез, Леонардо Морейра, Георги Христов, Даниел Мартинез (Саидходжа, Игор Сениорели, Желев, Манчев, Кръстев, Василев, Сл. Тошев, Харизанов, Тимонов, Гаджалов, Гаров)

БРЕСТНИК: Анев, Кехайов, Аргелашки, Иван Кунчев, Валентин Николов, Мартин Газиев, Божидар Илиев, Милен Манчев, Чубан, Благоев, Хаджифейзула (Илия Иванов, Гриша Иванов, Илиян Енчев, Думчев, П. Атанасов, Д. Узунов, Ал. Стойчев, Н. Денев, Кир. Георгиев)