Рома се класира на финала на турнира за Купата на Италия след като победи Милан с 3:1 на собствен терен и спечели сблъсъка с общ резултат 5:3.

В другия полуфинал в четвъртък играят Интер и Сампдория, Интер води с 3:0 от първата среща.

Мястото на финала, четвърти за Рома в последните пет години, е напълно заслужено, тъй като домакините изнесоха отличен мач, увенчан с голове на бразилеца Мансини, на Симоне Перота и на Давид Писаро.

Милан допусна гол във вратата си още в 8-ата минута, когато се разписа Мансини, но успя да изравни чрез Алберто Джилардино в 18-ата минута.

В 23-ата минута Перота обаче бързо върна аванса на домакините, а Писаро веднага след почивката реши всичко в двубоя.

Франческо Тоти дори си позволи лукса да изпусне дузпа в 64-ата минута на двубоя.

Милан се бори, но така и не успя да намери ритъма си на игра и се прости с надеждата си за участие на финал.