С късен гол на Марко Бориело  Рома победи с 1:0 Ливърпул в приятелски мач, който се игра в Бостън, САЩ. Очакваното зрелище така и не се получи. Заради многото смени, направени след почивката, головите положения не изобилстваха. В края на мача обаче, „римските вълци“ се добраха до успеха. След центриране от корнер Марко Бориело успя да засече за 1:0.

Рома бе отборът, който създаде повече голови опасности пред вратата на съперника, но пък играчите на "вълците" не бяха особено съсредоточени в завършващата фаза. В същото време пък Ливърпул имаше най-чистата възможност в мача като в 60-ата минута Рики Ламбърт изскочи на добра позиция и отправи опасен изстрел в близкия ъгъл, който обаче бе отразен от вратаря.

Следващата контрола на Рома е срещу Манчестър Юнайтед на 26 юли, докато Ливърпул ще играе с Олимпиакос на 28 юли.

Състави:

РОМА: Скорупски (Лобонц 62), Коул (Калабрези 62), Кастан (Балаша 62), Бенатия (Романьоли 46), Сома (Учан 62), Наинголан (Емануелсон 62), Кейта (Паредес 62), Ляич (Бориело 62), Флоренци, Итурбе (Дестро 46), Тоти

ЛИВЪРПУЛ: Джоунс, Коатес (Агер 61), Кели (Коуди 65), Шкъртел, Енрике (Робинсън 46), Ибе (Сусо 77), Алън (Хендерсън 77), Борини (Чан 15), Лейва, Коутиньо (Филипс 85), Ламбърт (Петерсон 61)