Реал (Мадрид) спечели безпроблемно мадридското дерби с Райо Валекано. „Белия балет" , който в този двубой игра със сини екипи се наложи с 2:0 на „Тереза Риверо". Головете отбелязаха Бензема (12) и Роналдо (70-д).

Както е известно, срещата трябваше да се играе снощи, но заради проблем с осветлението, мачът беше отложен за днес.

Играта бе доста отворена, а Райо избра да не залага на глуха защита още от началото на двубоя.

В 12-ата минута Роналдо започна хубава атака, подавайки към Ди Мария, който напредна по левия фланг и подаде към Бензема. За французина, който се намираше пред точката на дузпата, остана най-лесното и засече топката за 1:0. Интересна бе реакцията на Жозе Моуриньо или по-точно липсата на такава след попадението. Единствения упорито се мъчеше да отвори със зъби бутилка минерална вода.

В 20-ата минута Реал можеше да удвои. Анхел Ди Мария отправи силен и далечен изстрел, който обаче мина близо до гредата. Няколко минути по-късно, Модрич също пропиля добър шанс. Хърватинът можеше да вкара дебютното си попадение за Реал, като остана сам срещу вратаря, но би право в него.

Второто полувреме премина на бързи обороти. В 70-ата минута Жорди Амат от състава на Райо игра с игра в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Зад бялата точка застана Кристиано Роналдо, който не сгреши и вкара за 2:0. Само три минути по-късно „тъжният" португалец можеше да отбележи още един гол, като остана сам срещу вратаря, но би в горната греда.

В 92-ата минута на мача, домакините останаха с човек по-малко, след като Касадо получи втори жълт картон.

След този мач, Реал заема нетрадиционното за тима 7 място в подреждането. Райо Валекано пък е на 10-ата позиция.

Стартов състав на Реам (Мадрид): Касияс, Арбелоа, Пепе, Рамос, Виейра, Модрич, Есиес, Алонсо, Ди Мария, Роналдо, Бензема.