Борусия (Дортмунд) поднесе първата изненада в започналия сезон на Бундеслигата. „Жълто-черните" загубиха изненадващо у дома от Байер (Леверкузен).

„Аспирините" се наложиха с 2:0, като първото попадение на тима стана историческо. Голът на Карим Белараби влезе в историята на германския футбол, отличавайки се като най-бързият паднал по местните терени.

Играчът на Байер се разписа едва в 7-ата секунда на мача. Вторият гол бе вкаран от Щефан Кислинг в 90-ата минута на мача.

Възпитаниците на Юрген Клоп не успяха да намерят играта си и допускаха грешки във всички фази. „Жълто-черните" се съживиха едва в последните десетина минути  на мача. Гинтер и Пишчек отправиха опасни удари, но Лено се справи отлично.

БОРУСИЯ ДОРТМУНД - ЛЕВЕРКУЗЕН 0:2
0:1 Белараби 1'
0:2 Kислинг 90'

БОРУСИЯ: Лангерак, Пишчек, Папастатопулос, Дурм, Гинтер, Кел, Мхитарян, Ройс (75 - Хофман), Йоич (75 - Гроскройц), Обамеянг, Иммобиле

ЛЕВЕРКУЗЕН: Лено, Бьониш, Спахич, Топрак, Йедвай, Ролфес (62 - Рейнарц), Кастро, Белараби, Калханоглу (80 - Пападопулос), Кислинг, Сон (76 - Брандт)