ЦСКА постигна поредния си успех във "В" група и е едноличен лидер в класирането на третия ешалон на българския футбол с максимален актив - 27 точки и голова разлика 43:0. Новата "армейска" жертва е Беласица. Тимът от Петрич бе победен от "червените" с 8:0.

Головете за ЦСКА отбелязаха Борис Галчев(2), Преслав Йорданов(3), Николай Цветков(2) и Иван Танчев (автогол) .

ЦСКА откри резултата още в 7- ата минута. Точен бе капитанът на тима Борис Галчев. Полузащитникът изпълни прекрасно пряк свободен удар от границата на наказателното поле и не остави шанс на вратаря на гостите.

В следващите минути тимът на Христо Янев бе по-добрият отбор на терена, но разчиташе главно на центрирания, който не дадоха резултат до самия край на първата част.

В 45- ата минута Преслав Йорданов наниза поредния си гол. Нападателят се възползва от разбъркване в защитата на Беласица и прати топката в мрежата за 2:0.

На полувремето Христо Янев пусна в игра Валентин Антов на мястото на Иво Иванов, а Николай Цветков замени Радой Божилов.

Преслав Йорданов отбеляза втория си гол в мача в 49- ата минута. Бившият играч на Локомотив (София) се извиси над всички след центриране от корнер и покачи на 3:0.

Само три минути по-късно Иван Танчев си отбелязва автогол след центриране на Кирил Динчев.

Влезлият като резерва Николай Цветков отбеляза петия гол за ЦСКА. Демона препарира стража на петричани с хубав удар от дъгата на наказателното поле, като отново асистенцията бе дело на Кирил Динчев.

След час игра Преслав Йорданов оформи своя хеттрик. Голмайсторът на "червените" довкара избитата от Стоянов топка, който не се намеси добре при удар на Николай Цветков.

В 71- ата минута Павел Головодов центира остро към Николай Цветков, който бе безгрешен и покачи на 8:0.

Кабранов можеше да отбележи почетното попадение за Беласица. Той стреля хубаво със странична ножица, но топката мина малко над напречната греда.

Минута преди последния съдийски сигнал Борис Галчев оформи крайното 8:0. Любимецът на "червените" фенове отбеляза втория си гол след хубав пас на Преслав Йорданов.

До края на срещата резултатът остана непроменен и ЦСКА се поздрави с деветия си пореден успех от началото на сезона във "В" група.

ЦСКА - Беласица 8:0

1:0 Борис Галчев 7
2:0 Преслав Йорданов 44
3:0 Преслав Йорданов 49
4:0 Танчев 52 авт.
5:0 Николай Цветков 55
6:0 Преслав Йорданов 60
7:0 Николай Цветков 71
8:0 Борис Галчев 89

ЦСКА: 12. Колев, 3. Динчев, 4. Чорбаджийски, 5. Иванов (46-Цветков), 6. Бранеков, 8. Галчев (к), 9. Йорданов, 11. Головодов, 14. Аясс (54-Витанов), 17. Кикарин, 18. Божилов (46-Антов)

БЕЛАСИЦА: 97. Стоянов, 7. Танчев, 19. Митушев, 5. Граминов, 2. Костов, 8. Наков, 14. Стоев, 10. Танев, 18. Кабранов, 9. Шапкаров, 20. Тушанов