Берое започна със загуба участието си във втората групова фаза на Балканската лига. При гостуването си на  черногорския Теодо (Тиват) старозагорци отстъпиха с 66:76. За домакините това бе втори пореден успех в група С, който им позволи да оглавят временното класиране.

Баскетболистите на Теодо започнаха много силно двубоя и поведоха с двуцифрен резултат още през първата част. До края на мача те успяваха да поддържат този аванс. Силна последна част от страна на българския тим свали разликата до по-малко от 10, но играчите на Минчев нямаха време и сили за нещо повече и отстъпиха с 66:76.

Аштън Муур бе най-добрият играч на Берое и се включи с 18 точки за 28 минути като резерва. Тихомир Желев реализира 12 точки, също стартирайки на пейката, а Еврик Гари вкара 10 точки. Милош Джуришич бе най-резултатен за Теодо. Гардът, който играе петия си сезон в Балканската лига вкара 12 точки, докато Манюъл Джонсън остана с 11.

След два дни българите гостуват на друг местен тим - Морнар (Бар), с което приключва турнето си в адриатическата страна.