Вече звучи шаблонно, но Ювентус направи поредна крачка към титлата в Серия „А". Преди броени минути, „Старата госпожа" се разправи по категоричен начин с намиращия се в страховита форма Лацио. Резултатът приключи при 2:0 за момчетата на Алегри, които нагледно показаха, че в момента нямат равностоен съперник по италианските терени.

Нов отличен мач за своя тим изигра Карлитос Тевес, който откри резултата в 17-ата минута. Аржентинецът хитричко измами отбраната на Лацио и остана очи в очи с Маркети. „Ел Апаче" запази хладнокръвие и с лекота направи 1:0.

Преднината на торинци бе удвоена от Леонардо Бонучи след десетина минути. Попадението му обаче падна не и без помощта на съперниковата отбрана. Защитникът пое топката през центъра,  пробяга необезпокоявано дистанцията до наказателното поле на Юве и с прав удар не остави никакви шансове на вратаря.

До края на частта резултатът можеше и да стане класически, но Патрис Евра не бе достатъчно акуратен.

Юве предимно пазеше своите сили през второто полувреме, отстъпвайки в големи периоди инициативата на Лацио. „Орлите" обаче не съумяха да сътворят нещо по интересно пред Буфон, като Миро Клозе бе напълно обезличен от защитата на домакините.

В края гостите от Рим останаха с човек по-малко, след като младокът Даниеле Катадли бе изгонен заради грубо влизане в краката на Карлос Тевес.

Загубата на лациалите може да означава и сбогуване с втората позиция, ако утре Рома успее да спечели домакинството си на Аталанта.

На Ювентус пък предстои важен реванш срещу Монако в Шампионската лига.

Leonardo Bonucci Goal Juventus 2 - 0 Lazio... by funnyno1

ЮВЕНТУС-ЛАЦИО 2:0

1:0 Тевес (17'), 2:0 Бонучи (28')

ЧЕРВЕН КАРТОН: Даниеле Каталди-Лацио (89')

СТАДИОН: „Ювентус Стейдиъм"

СЪДИЯ: Никола Рицоли

ЮВЕНТУС: Буфон, Брадзали, Киелини, Падоин, Видал, Пирло, Маркизио, Евра, Матри, Тевес (резерви: Стораро, Рубиньо, Пепе, Мората, Коман, Йоренте, Де Челие, Лихтщайнер, Стураро, Перейра, Мароне)

ЛАЦИО: Маркети, Баста, Кана, Маурисио, Браафхайд, Каталди, Билия, Лулич, Андерсон, Клозе, Маури (резеви: Бериша, Сиани, Едерсон, Диао Кейта, Перейриня, Онази, Ледесма, Переа, Стракоша, Кандрева)