Байерн (Мюнхен) се класира на финал за Купата на Германия. Това се случи след като баварците победиха Кайзерслаутерн с 5:1 в полуфинален мач, игран на „Алианц Арена".

В спора за златото възпитаниците на Хосеп Гуардиола ще срещнат Борусия (Дортмунд). „Жълто-черните" снощи победиха Волфсбург с 2:0, осигурявайки си място на финала.

Срещата премина под доминацията на Байерн. Резултатът бе отрит в 23-ата минута, когато Ариен Робен центрира към Бастиан Швайнщайгер, който направи 1:0 с глава.

В 32-ата минута отново Робен бе в основата на гол за Байерн. Той намери Тони Кроос, който увеличи преднината на домакините за 2:0.

Пет минути след започването на второто полувреме Байерн получи право да изпълни дузпа след като Робен бе фаулиран от Льове. Зад бялата точка застана Томас Мюлер, който направи резултата класически. Десет минути по-късно домакините успяха да стигнат до попадение чрез Цолер след асистенция на Флориан Дик.

В 78-ата минута Гьотце подаде майсторски към Манджукич, който безкомпромисно вкара топката в мрежата за 4:1. Крайният резултат бе оформен в добавеното време от Гьотце, който се възползва от чудесна асистенция на Рибери.

Байерн Мюнхен - Кайзерслаутерн  5:1

1:0 Бастиан Швайнщайгер - 23'

2:0 Тони Кроос - 32'

3:0 Томас Мюлер - 50'

3:1 Симон Цолер - 60'

4:1 Марио Манджукич - 78'

5:1 Марио Гьотце - 91'

Байерн: Редер, Боатенг, Данте, Лам, Алаба (Рафиня - 81'), Швайнщайгер (Мартинес - 75'), Кроос, Рибери, Робен (Гьотце - 61'), Мюлер, Манджукич

Кайзерслаутерн: Зипел, Хайнц, Торехон, Дик, Льове (Фортунис - 68'), Орбан, Цимер, Матмур, Ринг, Йенсен (Идрису - 77'), Цолер (Лакич - 80')