Новият сезон в Серия „А" стартира с равенство! Рома не успя да демонстрира големите си амбиции, стигайки само до 1:1 при визитата на Верона. „Джалоросите" бяха изоставащи в резултата след час игра, но точката бе подсигурена от Алесандро Флоренци в 64-ата минута. До края „вълците" можеха да сътворят и пълен обрат, но с пропуски се отличиха босненците Пянич и Един Джеко.

Първата част не бе от най-привлекателните, но все пак предложи няколко опасни голови положения. Домакините можеха да реализирал след само 120 секунди игра, но диагонален изстрел на Хуан Гомес премина опасно близо над горната греда.

Рома показа нещо смислено в атака чак след половин час.  Един Джеко отправи много добър изстрел с глава, който обаче не успя да порази мрежата на Рафаел.

До края на полувремето Супрайнен отправи изключително опасен шут, който за радост на „джалоросите" премина покрай дясната странична греда.

Резултатът бе открит в 61-ата минута, когато радостта бе за тифозите на Верона. Емил Халфредсон центрира към далечната греда. Василис Торосидис не прецени подаването и зад гърба му се озова Бошко Янкович, който директно от въздуха разстреля Войчех Шчесни.

Отговорът на гостите обаче не закъсня. Алесандро Флоренци върна „вълците" в 65-ата минута. Юношата на Рома отправи далечен изстрел, който тупна коварно пред Рафаел и в крайна сметка се оплете в собствената му мрежа.

До края столичани можеха да стигнати и до пълния обрат, но непростим пропуск в края направи Миралем Пиянич.

ВЕРОНА-РОМА 1:1

1:0 Янкович (61'), 1:1 Флоренци (64')

СТАДИОН: „Марк'Антонио Бентегоди"

СЪДИЯ: Марко Гуида

ВЕРОНА: Рафаел, Маркес, Писано, Морас, Супрайнен, Янкович, Халфредсон, Греко, Сала, Тони, Талеб (резерви: Силигарди, Ромуло, Албертаци, Ланер, Пацини, Закани, Бианкети, Вивиани, Венгато, Винк, Голини, Чекин)

РОМА: Шчесни, Торосидис, Кастан, Манолас, Де Роси, Наинголан, Пянич, Салах, Флоренци, Жервиньо, Джеко (резерви: Де Санктис, Лобонц, Ляич, Тоти, Яго Флаке, Ибарбо, Кейта, Гьомбер, Ларедес, Ючан, Аночич, Пепин)