Отборът на Атлетико (Мадрид) се класира за 1/4-финалите от турнира за Купата на краля в Испания.

"Дюшекчиите" спестиха усилия, но пък не и попадения и надделяха с 3:0 над госта си Райо Валекано.

В първия сблъсък между дата тима от 5-ия кръг на състезанието бе регистрирано равенство - 1:1, което направи днешния двубой доста любопитен за наблюдаване.

Нова изненада обаче нямаше. Атлетико бе пълен господар на терена и правеше каквото си пожелае в съперниковата половина от терена.

Срещата на "Висенте Калдерон" бе проведена като по сценарий за домакините, като това личеше дори и от головете им, отбелязани съответно точно в 40-ата, 80-ата и 90-ата минути.

Точен през първото полувреме бе 20-годишният Анхел Кореа, а крайното 3:0 оформи желаният от Реал (Мадрид) Антоан Гризман, с две попадения през вторите 45 минути.

По-рано през деня и двата столични клуба бяха санкционирани от ФИФА, като им бе забранено да осъществяват входящи трансфери за период от почти 2 години. Наказанието не важи за зимния трансферен период и влиза в сила през лятото на тази година.

Така или иначе Атлетико продължава с участието си в турнира за Купата на краля. Реал пък бе дисквалифициран от надпреварата.