В контролен мач, игран на стадион "Свети Петър" в Банско, отборите на Беласица и Велбъжд (Кн) завършиха 1:1. Петричани поведоха в 23-ата минута с гол на Кирил
Димитров, а Велбъжд изравни в 79-ата чрез Деян Велков.

В проверката двамата треньори Мирослав Митев (на Беласица) и Йордан Боздански (на Велбъжд) заложиха на схема на игра 4-4-2. Наставникът на петричани пусна напред нодовошлите Кирил Димитров и Даниел Димитров, а колегата му Боздански - Росен Емилов и Спас Гигов.

По-дейният отбор през първата част бе този на Беласица. Велинов, Даниел Димитров и Кирил Димитров обстрелваха вратата на Велбъжд Кюстендил. В 23-ата минута след центриране отдясно вратарят на Велбъжд Николай Георгиев изпусна топката и стоящия до него Кирил Димитров се възползва от подаръка и откри за 1:0.

На няколко пъти вратарят на Беласица Ангел Манолов бе причина да не се достигне до отбелязване на гол след удари на Спас Гигов и Росен Емилов.

През втората част на срещата двамата треньори дадоха шанс за игра на останалата част от футболистите от резервната скамейка. По-добре стоеше на терена отборът на Велбъжд, който с гол на Велков в 79-ата минута изравни резултата, който до края остана непроменен.

Дебют в този мач за Беласица направиха двамата македонски футболисти Пройков и Чачев, както и Иван Спахиев, който дойде от Берое.

БЕЛАСИЦА - ВЕЛБЪЖД (Кн) 1:1
1:0 Кирил Димитров (23), 1:1 Диян Велков (79)

БЕЛАСИЦА: Манолов, Орловски, Д. Наков, Диану, Личков, Г. Николов, Бл. Наков, Велинов, Господинов, К. Димитров, Д. Димитров (Б. Стоянов, Спахиев, Кабранов, Митушев, Назъров, Г. Пройков, К. Чачев, Ненов)

ВЕЛБЪЖД: Георгиев, Йорданов, Стефанов, Иванов, Петров, Попов, Методиев, Ангелов, Бижев, Емилов, Гигов (Богоев, Манов, Христов, Странджов, Крумов, Градевски, Ем. Стоянов, Марков, Владимиров, Мицов, Велков, Ат. Николов, Иво Велинов)

Тук може да откриете подробна информация за контролите през това лято!!!