Интер даде сериозна заявка за участие в Лига Европа догодина. В мач от междинния 33-ти кръг на Серия „А", „нерадзурите" взеха много ценна победа с 2:1 като гост на Удинезе.

Отборът на Роберто Манчини обаче бе улеснен и от факта, че „фриуланите" останаха с цели двама души по-малко в доста ранен етап от мача.

Интер бе по-добрият отбор през цялото първо полувреме, като най-деен в предни позиции за тима от Милан бе Ернанес.

Удинезе пък остана с човек по-малко в 40-ата минута,след като Домици бе изгонен за втори жълт картон.

Веднага след почивката Данило направи дузпа за Интер, ковто бе реализирана от Икарди.

Секунди по-късно обаче неостаряващият Антонио ди Натале вкара поредния си гол за 1:1, за ужасна всички в синьо-черно (в конкретния мач - в тюркоазено)

В 58-ата мин. обаче нервите на Агиеманг Баду не издържаха и той си заслужи директен червен картон, оставяйки своите с девет души на терена за цели 35 минути.

Това нямаше как да се размине на Удинезе и в 65-ата мин Подолски донесе успеха на гостите след красив удар от дъгата.

В добавеното време обаче Стипе Перица от Удинезе можеше да донесе точката на своите след като засече центриране от корнер, но бранител на Интер изби от голлинията.

Удинезе - Интер 1:2

0:1 Икарди (48'-д)
1:1 Ди Натале (50')
1:2 Подолски (65')

Удинезе: Карнезис, Видмер, Данило, Домици, Пирис, Алан, Пинци, Баду, Гилерме (44-Гилерме), Теро, Ди Натале (60-Коне), Паскуале (86-Перица)

Интер: Ханданович, Д'Амброзио, Видич, Фелипе, Сантон, Гуарин (64-Подолски), Медел, Ковачич, Ернанес (90-Гнукори), Паласио, Икарди