Отборът на Борусия (Мьонхенгладбах) постигна убедителна победа в среща от 20-ия кръг на Бундеслигата.

На "Борусия Парк" домакините надделяха над "ветераните" от Вердер (Бремен), налагайки се с 5:1.

Попаденията за победителите през първото полувреме реализираха Щиндъл и Кристенсен.

Първият даде предимство в резултата на Борусия след само 12 минути игра, а Андреас удвои след малко повече от половин час.

През втората част точни за домакините бяха отново Кристенсен, Рафаел и Нордтвайт, а за гостите почетния гол вкара Пизаро. За него това бе 182-о попадение в Германия и мач номер 400 в Бундеслигата.

Победата пък бе 10-а за състава от Мьонхенгладбах през сезона и той отново се намесва в борбата за местата, даващи право на участие в европейските клубни турнири.

Вердер остава на другия полюс, като е сред застрашените от изпадане състави.