Българският национален отбор по баскетбол спечели престижния турнир във Флоренция, след като победи домакина Италия с 84:83. Нашите момчета победиха преди това Полша и Македония на "Нелсън Мандела Форум".

Селекцията на Росен Барчовски стана победител на турнира в Минск в началото на месеца, а сега спечели и в един от най-чаровните европейски градове. Страхотен мач срещу Италия изигра Филип Виденов, който завърши с 19 точки, Деян Иванов добави 18, а Ърл Колуей се отчете с 11.

След много силно първо полувреме, "лъвовете" поведоха с 48:34, но позволиха на домакините да ни настигнат за 62:62 през третата част. До края мачът се развиваше кош за кош, а 10 секунди преди края кош на Виденов за 84:83 донесе успеха.

Реферите се опитаха да бутнат рамо Италия, като дадоха два фаула 5 секунди преди края, но те бяха пропилени.