Ливърпул не успя да спечели така очакваната си победа номер 10 в английския футболен елит, след като завърши наравно срещу единайсеторката на Съндърланд - 2:2.

Това се случи в двубоя между двата тима от 25-ия кръг на Висшата лига.

Първото попадение в срещата реализира Роберто Фирмино, разписал се в 59-ата минута на сблъсъка, а малко по-късно и Лалана записа името си сред голмайсторите.

С късни голове на Адам Джонсън и Джърмейн Дефо, обаче, гостите стигнаха до така важната за тях точка.

През първите 45 минути домакините на "Анфийлд" буквално унищожиха съперника си, като в определени моменти от двубоя притежанието на топката от тяхна страна стигаше умопомрачителните 82%.

Въпреки това голове така и не падаха.

След почивката ситуацията се промени, като с основен принос за това бе Роберто Фирмино.

Нападателят на домакините се отличи с гол и асистенция, като първо се разписа в 59-ата минута, а точно 10 по-късно асистира на Лалана за 2:0, оставяйки го пред опразнената врата на съперника.

Малко по-късно обаче Адам Джонсън се появи на терена за гостуващия тим и ситуацията се промени коренно.

Той бе точен в 82-ата минута, а след това спомогна и за това топката да стигне до Джърмейн Дефо, минутка преди края на срещата, като опитният нападател не пропусна шанса си и оформи крайното 2:2.

Така мърсисайдци са с 35 точки в актива си, които за момента им отреждат 8-ата позиция. Съндърланд е предпоследен.