"Честито на новите носители на купа "Странджа" Станимира Петрова и Симеон Чамов!

Успех и в следващите предизвикателства!", написа боксьор номер едно в България - Кубрат Пулев в социалните мрежи.

Станимира Петрова спечели купа „Странджа“ при жените, след като стана първа в кат. до 54 кг на турнира по бокс, който се проведе в столичната зала „Универсиада“. Освен нея титлата в кат. до 51 кг извоюва Стойка Петрова, а Светлана Каменова остана със сребро при 60-килограмовите.

Във финала на кат. до 54 кг Станимира надигра американката Кристина Круз с 3:0 (40:36, 39:37, 39:37).

Българката буквално танцуваше на ринга и контрираше съперничката си с точни удари. Станимира не остави никакво съмнение в превъзходството си над 5-кратната шампионка на САЩ и бронзова медалистка от световното през 2012 г.