Реал Мадрид постигна безпроблемна победа с 4:1 у дома срещу Реал Сосиедад. Успехът е четвърти пореден за 2015-та година и вдъхна още повече спокойствие у водачите в класирането.

Двубоят започна повече от интересно, след като баските откриха резултата още след няколко секунди игра. Пардо центрира от корнер, а оставеният непокрит Елустондо заби топката във вратата на Касияс.

Домакините обаче отговориха светкавично на предизвикателството по много подобен начин. Марсело достави асистенцията, а Хамес засече с глава за 1:1.

Последваха нови две страхотни атаки на Реал, като Бензема не успя да преодолее Руми, а Бейл не успя да улучи почти празната врата, преди все пак логичното да се случи и домакините да поведат.

В 37-ата мин. Бензема бе изведен добра срещу Рули, но стражът спаси удара му. Топката обаче отиде у Рамос, който е довкара за 2:1.

Малко след почивката резултатът вече бе 3:1. Този път Бейл се прояви отлично, след като проби по фланга и от аута върна топката към Бензема, а той нямаше как да сбърка.

Секунди по-късно пак Бензема бе изведен технично с петичка от Бейл, но този път не успя да преодолее Рули.

В 76-ата мин. обаче французинът вкара велик гол. Той получи около ъгъла на пеналта и с невероятно красив фалцов удар остави иначе блестящия днес Руми без шансове, оформяйки крайното 4:1.

Реал Мадрид - Реал Сосиедад 4:1

0:1 Елустондо (1')
1:1 Хамес (3')
2:1 Рамос (37')
3:1 Бензема (52')
4:1 Бензема (76')

Реал Мадрид: Касияс, Карвахал, Варан, Рамос, Марсело, Ияраменди, Кроос (81 Кедира), Хамес (73 Хесе), Иско, Бейл, Бензема (81 Ернандес)

Реал Сосиедад: Рули, Ариц Елустондо (63 Бергара), Гонсалес, Иниго Мартинес, Юри, Горка Елустондо, Пардо, Чаби Прието, Гранеро, Каналес (46 Де ла Бела), Вела (18 Агирече)