Доростол (Силистра) се завърна в професионалния футбол. Тимът победи Разград 2000 С 2:0 в решителен двубой от последния кръг в Североизточната "В" група.

Така след пет години след като отпадна от "Б" група, тимът от Силистра се завръща при професионалистите.

Победата бе единствената алтернатива за тима на Георги Иванов-Геша преди мача и възпитаниците му не сгрешиха.

Двубоят се игра пред 6000 зрители на стадион "Луи Айер" в Силистра. След последния съдийски сигнал  феновете на Доростол нахлуха на терена и започнаха истински празненства.

Отборът на Доростол (Силистра) води с 1:0 след първото полувреме срещу Разград 2000 в дербито на последния кръг в Североизточната "В" група. При победа тимът от Силистра ще стане поедител в група и ще добие право на участие в "Б" група през следващия сезон.

Емануил Методиев изведе Доростол напред в 36-ата минута, а 70-ата Тихомир Ченешков вкара втори гол и реши изхода.