Вчера се изиграха мачовете от последния 27-и кръг на редовния сезон в Националната баскетболна лига. Те оформиха крайното класиране, както и четвъртфиналните двойки в започващите на 30 април плейофи.

Балкан (Ботевград) победи като гост Берое (Стара Загора) с 98:77 и си осигури второто място.

Левски надигра в София Черноморец с 95:80, но остава на третото място.

Черно море Порт Варна измъкна победата при гостуването си на Спартак (Плевен) с 90:82.

В мач без значение шампионът Лукойл Академик загуби от Рилски спортист с 67:81. Студентите отдавна си бяха осигурили първото място с актив от 21 победи и 3 загуби като последните две от тях дойдоха в последните два кръга.

Балкан е втори, а Левски трети като двата отбора имат баланс 18-6. Четвъртото място е за Черно море.

Последен извън осмицата остана Берое, който няма да участва в плейофите.

В четвъртфиналите се играе до две победи от три мача.

Лукойл Академик ще приема своите противници в столицата, заради нововъведеното изискване за капацитет на залата за плейофите. Така, шампионите започват защитата на титлата си в София, срещу Черноморец, на 30 април, вторият двубой е в Бургас на 2 май, а евентуална трета среща, на 5 май.

На същите дати ще играе и двойката Черно море – Ямбол.

На 1, 3 и 6 май са двубоите на двата участника във Финалната четворка на Балканската лига – Балкан и Левски.

Балкан има за съперник Спартак Плевен, а за Левски остана вероятно най-тежкото препятствие – Рилски спортист.

Любопитен факт е, че и в четирите двойки, един от отборите е спечелил всички срещи между двата отбора през редовния сезон. Лукойл, Ямбол, Балкан и Левски са 3-0 срещу Черноморец, Черно море, Спартак Плевен и Рилски спортист.